جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

معرفی کتاب همه چیز درباره جنگ

  همه چیز درباره جنگ

  مرتضی سرهنگی، نویسنده برتر ادبیات دفاع مقدس

  این کتاب مربوط به سال اول جنگ تحمیلی و آشنایی مقدماتی با اشخاص، مکان ها وقراردادهایی که هریک به نوبه خود در بروز وادامه جنگ عراق با ایران موثر بوده است می پردازد. همه چیز درباره جنگ از 14 بخش تشکیل شده که برخی عناوین آن عبارتنداز: عراق کجاست؟ قرارداد الجزایر، مهمترین قراردادهای مرزی ایران وعراق، حزب بعث، صدام کیست؟ و...

  اگر امروزه ژانر ادبیات دفاع مقدس در کشور و حتی خارج از مرزهای کشور پژواک رسایی دارد و اگر به شهادت دوست و دشمن نویسندگان حوزه ادبیات جنگ ما یک سر و گردن بلندتر از سایر اقرانشان در نقاط مختلف دنیا هستند و اگر آثار انسان‌گرایانه، نجیب و خوش‌پرداخت عرصه دفاع مقدس، با اختلاف معناداری جلوتر از کتاب‌های وابسته به گونه «ادبیات مقاومت» در جهان قرار گرفته‌اند و به عنوان میراث ادبی مشترک کلیه جوامع حق‌پرست، عدالت‌خواه و دینمدار تلقی شده و همچنان قابلیت طرح و عرضه در سطح‌های وسیع‌تر جهانی را دارند و...همه و همه این دستاوردها ریشه در رویکرد منطقی و پژوهشی نسل اول نویسندگان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد که بی‌تردید سهم و نقش مرتضی سرهنگی در این میان غیرقابل انکار است. این نویسنده خوش قریحه و خلاق که تاکنون بیست و یک عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس منتشر کرده، در طول سال‌های جنگ تحمیلی به ‌عنوان روزنامه‌نگار در جبهه‌ها حضور فعالانه‌ای داشته است؛ وی همچنین در جایگاه مدیریت دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، تاکنون منشا خدمات ارزشمندی بوده است که خوشبختانه این روند همچنان استمرار دارد.

  سرهنگی با انتشار کتاب «همه چیز درباره جنگ» بار دیگر نشان داد که در مسیر آگاهی‌بخشی درباره حقایق مکتوم مانده و نامکشوف دفاع مقدس هیچ نقطه پایانی برای خودش متصور نیست که از رزمندگان آموخته است که مقصد مردان خدا در بی‌مقصدی راه نهفته است. وی در مقدمه کوتاهی بر کتاب عنوان می‌کند که این اثر نخستین جلد از مجموعه‌ای هشت جلدی درباره جنگ هشت ساله ایران و عراق است و مجلدات دیگر آن در آینده‌ای نزدیک به طبع می‌رسد. مخاطبان هدف سرهنگی در این اثر گروه سنی نوجوانان و جوانان هستند از این رو وی مهم‌ترین وقایع جنگ را با زبانی ساده به رشته تحریر درآورده که آشنایی مقدماتی با اشخاص مکان‌ها و قرارداد‌های که مربوط به قبل از جنگ و در حین جنگ می‌باشد از جمله مباحث آن است.

  مجلد حاضر مشتمل بر رویدادهای سال اول جنگ تحمیلی بوده و همراه با عکس‌ها و اسناد مرتبط به طبع رسیده است.

   


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 7 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : دفاع ,مقدس ,کتاب ,ادبیات ,سرهنگی ,بوده ,دفاع مقدس ,آشنایی مقدماتی ,ادبیات دفاع ,
  معرفی کتاب همه چیز درباره جنگ

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر